Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny „diler”

Data publikacji 28.09.2012

Zarzut udzielania marihuany i amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszał 25-letni Rafał M. z Kałuszyna. Mężczyznę namierzyli kryminalni z Mińska Mazowieckiego. Podczas przeszukania jego mieszkania odnaleziono i zabezpieczono ponad 10 gramów narkotyków. Prokurator zastosował wobec Rafał M. policyjny dozór. Za „dilowanie” mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na „celowniku” kryminalnych znalazł się jakiś czas temu 25-letni Rafał M. mieszkający w Kałuszynie. Zdobyte przez policjantów informacje wskazywały, że mężczyzna może handlować narkotykami. Policjanci postanowili sprawdzić 25-latka.

Funkcjonariusze udali się do Rafała M. w celu ujawnienia narkotyków, które mógł ukrywać u siebie w domu. Nie mylili się – w komodzie z odzieżą odnaleźli dilerki z amfetaminą i marihuaną. Środki odurzające zabezpieczono, a Rafała M. zabrano do policyjnego aresztu.

Do sprawy włączył się prokurator, który przedstawił Rafałowi M. zarzut posiadania ponad 10 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał także zarzut udzielania środków odurzających za pieniądze. Na mocy prokuratorskiego postanowienia wobec Rafała M. zastosowano dozór policji. Teraz czeka go sprawa karna. Za „dilowanie” grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mińscy kryminalni sukcesywnie prowadzą działania wymierzone w osoby, które nielegalnie posiadają narkotyki i w dilerów handlujących środkami odurzającymi. Sprawy te wymagają od kryminalnych wielu godzin żmudnych analiz i typowań osób mających kontakt z „narkobiznesem”.

dn/KSP


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.43 MB)

Powrót na górę strony