Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził nożem, a potem okradł

Data publikacji 18.09.2012

Policjanci z Mokotowa zatrzymali sprawcę rozboju. 26-latek groził swojej ofierze nożem, a następnie ją pobił i okradł. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych mężczyzna trafił za kratki. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Około 22.30 mundurowi zostali wezwani na ul. Puławską. Na miejscu zastali młodego mężczyznę. Z jego relacji wynikało, że kilka minut wcześniej był w pobliskim barze, gdzie dwie nieznane osoby groziły mu nożem, pobiły i okradły.

Policjanci, znając ich rysopis, chwilę później zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 26-letni obywatel Rosji. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca podszedł do swojej ofiary, wyciągnął nóż i zaczął nim grozić. Potem uderzył mężczyznę w twarz i żebra, a następnie zażądał pieniędzy – ostatecznie ukradł 50 złotych oraz telefon komórkowy. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Odpowie za rozbój z użyciem noża. Za to przestępstwo grozi mu co najmniej trzyletni pobyt w więzieniu. Policjanci poszukują drugiego ze sprawców.

mb/KSP

Powrót na górę strony