Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zniszczenie samochodu

Data publikacji 17.09.2012

Czterech mieszkańców Warszawy zatrzymali pruszkowscy policjanci po tym, jak zniszczyli samochód przy ul. Mostowej w Pruszkowie. Dochodzeniowcy zawnioskowali o dozór. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 21:00 do dyżurnego zadzwonił poszkodowany. Opowiedział o tym, że nieznani sprawcy zniszczyli samochód i grozili mu nożem. Policjanci po przyjeździe na miejsce zastali audi z wybitymi szybami, pourywanymi lusterkami bocznymi oraz wgniecioną karoserią. Funkcjonariusze zanotowali rysopisy mężczyzn i pojechali sprawdzić najbliższą okolicę. Opisane przez poszkodowanego auto z czterema osobami w środku zauważyli na terenie Parku Mazowsze.

Po zatrzymaniu samochodu policjanci sprawdzili dane przebywających wewnątrz mężczyzn. Okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy w wieku 23-25 lat. Spośród nich jedynie kierowca był trzeźwy – pozostali mieli od 0,6 do 2,46 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi osadzili zatrzymanych w policyjnych pomieszczeniach. Dochodzeniowcy wykonali okazania i sporządzili przesłuchania, a następnie przygotowali akt oskarżenia. Zawnioskowali o objęcie zatrzymanych dozorem policyjnym. Sprawcom grozi do 5 lat pobawienia wolności.

dn/KSP

Powrót na górę strony