Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić kredyt

Data publikacji 12.09.2012

Policjanci zatrzymali 34-letniego Rafała P. i 39-letniego Mariusza M. Jeden z mężczyzn w ostatnim tygodniu z banku na Targówku usiłował wyłudzić na podstawie sfałszowanego zaświadczenia kredyt na kwotę 14 tys. złotych. Drugi ukrywał dokument tożsamości należący do innej osoby. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Policjanci dowiedzieli się o próbie wyłudzenia kredytu w banku na Targówku. O wyznaczonej godzinie, kiedy „kredytobiorca” zjawił się w banku, policjanci urządzili zasadzkę i weszli do placówki bankowej przystępując do działania. Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany i wraz z zabezpieczonymi dokumentami przewieziony do komendy. Policjanci zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę, towarzysza "kredytobiorcy".

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Pragi Północ zebrali materiał w sprawie. Jak się okazało, przedstawione w banku przez Rafała P. dokumenty kredytowe były podrobione. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa za pomocą podrobionego dokumentu. Pomagający mu Mariusz M. usłyszał zarzut ukrywania cudzego dokumentu.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Za posługiwanie się, kradzież czy przywłaszczenie dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ms/KSP

Powrót na górę strony