Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla syna znęcającego się nad matką

Data publikacji 10.09.2012

Policjanci z Żoliborza zatrzymali Pawła C. który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Mężczyzna łapał za gardło, uderzał po głowie i ramionach, poniżał i wyzywał swoją matkę, a także groził, że w końcu ją zabije. Wobec agresywnego 38-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Tym razem mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

O pomoc i interwencję policjantów z Żoliborza poprosiła starsza kobieta, nad którą znęcał się syn. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że Paweł C. od kilku miesięcy znowu znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Bardzo często zdarzało się, że stosował wobec niej przemoc, uderzał, szarpał, bił po całym ciele. Do tego była poniżana i wyzywana.

Pokrzywdzona kobieta poinformowała policjantów, że syn groził jej pozbawieniem życia. Kobieta przyznała, że poważnie obawia się, iż mógłby spełnić te groźby. Coraz częściej zdarzało się, że zupełnie nie panował nad sobą i nad tym, co robił. Kobieta złożyła w komendzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez 38-latka.

Dochodzeniowcy przedstawili Pawłowi C. zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd zastosował wobec agresywnego członka rodziny trzymiesięczny areszt. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

eb/KSP

Powrót na górę strony