Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za brutalny rozbój

Data publikacji 10.09.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na pokrzywdzonego i brutalnie go pobili. Następnie zabrali mężczyźnie portfel, w którym znajdował się dowód osobisty, karta płatnicza i 80 złotych. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy patrolując nocą południowopraskie ulice otrzymali zgłoszenie o dokonanym rozboju. Ze zgłoszenia wynikało, że trzech agresywnych mężczyzn napadło na pokrzywdzonego i brutalnie go pobiło. Następnie napastnicy okradli bezbronnego mężczyznę zabierając mu portfel, w którym znajdował się dowód osobisty, karta płatnicza i 80 złotych. Potem uciekli. Posiadając rysopisy sprawców, policjanci udali się na ich poszukiwanie.

Kilka ulic od miejsca, w którym doszło do rozboju, funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, których wygląd odpowiadał przedstawionym rysopisom. Niespodziewający się niczego mężczyźni byli zaskoczeni szybką interwencją policjantów. Po zatrzymaniu okazało się, że 40-letni Andrzej S. i 25-letni Piotr M. mieli w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a 25-letni Paweł B. 1 promil alkoholu. Resztę nocy spędzili w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Prokurator na wniosek policjantów wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Andrzeja S., Piotra M. i Pawła B. środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

pp

Powrót na górę strony