Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli sprzedać znaleziony komputer

Data publikacji 04.09.2012

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenie mienia. Torbę z laptopem, dokumentami i innymi rzeczami znaleźli na parkingu. Zamiast oddać ją właścicielowi, próbowali sprzedać. Teraz grozić im może kara do 3 lata pozbawienia wolności.

Około 22:00 dyżurny skierował załogę wywiadowczą na ulicę Wojska Polskiego w Pruszkowie. Według informacji dwóch mężczyzn usiłowało sprzedać komputer. Zgłaszającego zastanowił fakt , że w torbie na laptopa są karty płatnicze i dokumenty nie należące do sprzedających. Gdy policjanci dotarli na miejsce zastali zgłaszającego oraz Roberta B. (43 l.) i Grzegorza D. (54 l.). Po chwili na miejsce przyjechała druga załoga z właścicielem komputera.

Okazało się, że poszkodowany pozostawił torbę z laptopem i dokumentami na parkingu, zapomniał zapakować ją do auta. Gdy zorientował się o swojej pomyłce natychmiast wrócił się. Niestety jego torby z rzeczami na parkingu już nie było.

Na zwrot znalezionej rzeczy znalazca ma 2 tygodnie. Po upływie tego czasu uznaje się, że rzecz niezwrócona została przywłaszczona. Zatrzymani mężczyźni nie zamierzali oddać komputera właścicielowi, ponieważ usiłowali go sprzedać. Dlatego też usłyszą zarzut, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
dn/as

Powrót na górę strony