Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek sprawcą ewakuacji przyszpitalnej przychodni

Data publikacji 28.08.2012

Wczoraj przed 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku otrzymał anonimową informację o podłożonym ładunku wybuchowym w przychodni jednego ze szpitali na terenie powiatu otwockiego. Dzięki pracy operacyjnej oraz kamerom monitoringu miejskiego, policjanci z Józefowa ustalili i zatrzymali sprawcę, jak się później okazało, fałszywego alarmu. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Warszawy.

Po 15.00 na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji Otwocku zatelefonował mężczyzna i poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w przychodni jednego ze szpitali położonych na terenie powiatu.

Oficer dyżurny natychmiast podjął decyzję mającą na celu ustalenie zarówno osoby, jak i miejsca, skąd telefonował rozmówca. Podjęto również niezbędne w takiej sytuacji działania mające na celu ochronę osób i mienia wskazanej placówki służby zdrowia.

Funkcjonariusze policji, wykonując pracę operacyjną oraz wykorzystując przy tym system monitoringu miejskiego, ustalili miejsce, z którego została przekazana informacja o podłożonym ładunku. Sporządzono także szczegółowy rysopis podejrzewanego mężczyzny.

Z terenu przychodni ewakuowano 20 pacjentów, w tym czasie patrol policjantów z komisariatu w Józefowie, zwrócił uwagę na młodego mężczyznę obserwującego przeprowadzaną ewakuację z pobliskiego parku. Funkcjonariusze natychmiast zauważyli, że to właśnie on odpowiada podanemu rysopisowi.

Mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 19-letni mieszkaniec Warszawy. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i po 17.00 działania policjantów zostały zakończone.

Z pierwszych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latek zadzwonił na numer alarmowy, ponieważ jak sam stwierdził, nudził się, bo ma jeszcze wakacje. "Żart" którego dopuścił się mężczyzna jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8.

ea/js
 

Powrót na górę strony