Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne dozory za włamanie

Data publikacji 24.08.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do pawilonu handlowego. Sprawcy dostali się do wnętrza przez dach, skąd następnie ukradli środki czystości. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy, skradziony towar wrócił do pokrzywdzonego, a sprawcy trafili do policyjnej celi. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 650 złotych. Prokurator objął 34-letniego Krzysztofa Z. i 26-letniego Konstantego R. policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Nocna służba wywiadowców rzadko kiedy bywa spokojna. Tak też było i tym razem, gdy policjanci otrzymali informację o włamaniu do pawilonu handlowego. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, w którym miało dojść do włamania. Będąc w pobliżu pawilonu, uwagę policjantów zwrócił młody mężczyzna, który na ich widok zaczął się podejrzanie zachowywać. Kilka metrów dalej policjanci zauważyli drugiego mężczyznę, który w tym czasie dokonywał włamania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, sprawcy włamania zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione środki czystości, które były już zapakowane do sportowej torby. Wartość skradzionego towaru pokrzywdzony oszacował na kwotę 650 złotych. Resztę nocy mężczyźni spędzili w policyjnej celi.

34-latek i jego 26-letni kompan usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem. Zabezpieczony przez policjantów skradziony towar wrócił do pokrzywdzonego.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/pp

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.44 MB)

Powrót na górę strony