Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 37 000 szt. papierosów bez akcyzy

Data publikacji 23.08.2012

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą nowodworskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 37 000 szt. papierosów. 29-letniemu Karenowi K. obywatelowi Armenii oraz 22-letniemu Damianowi J., mieszkańcowi powiatu legionowskiego grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Już od dłuższego czasu policjanci PG byli na tropie mężczyzn, którzy mieli posiadać duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy. Wczoraj rano przy udziale policjantów „drogówki” zatrzymali do kontroli dwa samochody na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego z podejrzanymi. Podczas przeszukania pojazdów policjanci ujawnili bez mała 23000 szt. papierosów ukrytych w bagażniku. Karen K., i Damian J. zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy w celu wyjaśnienia sprawy.

Podczas wykonywania dalszych czynności okazało się, że w domu jednego z podejrzanych ukrytych było jeszcze prawie 14 000 szt. nielegalnych papierosów. Mężczyźni prawdopodobnie usłyszą zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy, za co grozi im nawet 3 lata pozbawienia wolności.

KSP/sk

Powrót na górę strony