Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli akumulatory

Data publikacji 23.08.2012

Dochodzeniowcy z Pragi Południe przedstawili dwóm mężczyznom zarzut kradzieży akumulatorów. Jeden ze sprawców został zatrzymany zaraz po dokonanej kradzieży, drugi wpadł w ręce policjantów kilka godzin później. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na sumę prawie 5 tysięcy złotych. Każdy z akumulatorów ważył blisko 90 kilogramów i pochodził z wyposażenia wagonu kolejowego. 32-latek i 21-latek zgodzili się na wymiar kary zaproponowany im przez prokuratora i poddali się dobrowolnie karze.

Południowoprascy patrolowcy zostali powiadomieni o kradzieży akumulatorów pochodzących z wyposażenia wagonu kolejowego. Patrol Służby Ochrony Kolei ujął jednego ze sprawców kradzieży i przekazał go w ręce policjantów. 21-latek został zatrzymany. Drugi ze sprawców zdążył uciec. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ochrony kolei odnaleźli wszystkie skradzione akumulatory. Część z nich była już przygotowana do ukrycia w samochodzie należącym do jednego ze sprawców. Każdy z akumulatorów ważył blisko 90 kilogramów. Kilka godzin później, funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, który brał udział w kradzieży. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Dochodzeniowcy z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży. 21-latek i jego 32-letni kompan przyznali się do winy i poddali dobrowolnej karze.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP/pp
 

Powrót na górę strony