Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za znęcanie

Data publikacji 22.08.2012

Policjanci z komisariatu w Czosnowie zatrzymali w ubiegłą sobotę 45-letniego Adama C., mieszkańca powiatu nowodworskiego, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Kobieta prawdopodobnie cierpiała katusze już od 4 lat. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 207§1kk, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 18 sierpnia przed godziną 22.00 do dyżurnego komendy dotarło zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gm. Czosnów, w budynku mieszkalnym jest głośna awantura. Natychmiast na miejsce została skierowana załoga policjantów. Mundurowi nie mogli dostać się do mieszkania, skąd dochodziły krzyki. Nie czekając na otwarcie drzwi jeden z policjantów wszedł do domu przez otwarte okno. W środku znajdowała się zapłakana i zastraszona kobieta, która miała na ciele ślady prawdopodobnie spowodowane pobiciem. W drugim pomieszczeniu leżał mężczyzna, od którego czuć było alkohol.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do przemocy psychicznej i fizycznej dochodziło w tej rodzinie już od 4 lat. Kobieta prawdopodobnie zastraszona nie zgłaszała faktu na policję. Po rozmowie z pokrzywdzoną 45-letni Adam C. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W organizmie miał 2 promile alkoholu. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna.

Adam C. usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną, a wczoraj nowodworski sąd po analizie akt sprawy zastosował wobec 45-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

KSP/sk

Powrót na górę strony