Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dług narastał lawinowo

Data publikacji 11.08.2012

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z pożyczonych kilku tysięcy złotych, w ciągu trzech miesięcy zrobiło się kilkadziesiąt tysięcy długu. Pokrzywdzony został także zmuszony do sprzedaży swojego domu, za znacznie niższą kwotę, której nie otrzymał. Miał natomiast płacić co miesiąc, za jego wynajem. Jacek K. (38 l.) i Andrzej C. (50 l.) zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się rok temu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Wówczas to, mężczyzna pożyczył od znajomego kilka tysięcy złotych. Następnie dopożyczył jeszcze małą kwotę. Po dwóch miesiącach miał oddać kilkanaście tysięcy złotych. W październiku 2011 roku obaj panowie mieli się spotkać, ponieważ dłużnik nie spłacał należności. Na spotkanie przyszedł jeszcze trzeci mężczyzna, który jak się okazało przejął cały dług. W tym momencie pokrzywdzony usłyszał, że zobowiązanie urosło do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony nie był w stanie spłacać tak dużego długu. Wówczas, obaj mężczyźni groźbami zmusili go do sprzedaży domu, za znacznie niższą kwotę. Pokrzywdzony oczywiście zapłaty żadnej nie otrzymał, ponieważ cała kwota miała pójść na spłatę długu. Następnie podejrzani wynajęli pokrzywdzonemu dom, za kilka tysięcy miesięcznie. Mężczyzna w końcu zrozumiał, że sam nie jest w stanie poradzić sobie z tą sytuacją i poprosił o pomoc policjantów.

Stołeczni funkcjonariusze z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, sprawdzili informacje, zebrali materiał dowodowy, a następnie zatrzymali Jacka K. (38 l.) i Andrzeja C. (50 l.). Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Za tego typu przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Decyzją sądu dwaj mężczyźni trafili już na trzy miesiące do aresztu śledczego.
ij 

Powrót na górę strony