Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli portfel i wyczyścili konta

Data publikacji 09.08.2012

Stołeczni wywiadowcy i śródmiejscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież portfela starszej kobiecie na Starym Mieście. Zanim kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępców, złodzieje wyczyścili jej konta na kwotę ponad 8 tys. złotych.

15 lipca do śródmiejskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o kradzieży portfela. Zrelacjonowała, że poszła z mężem na spacer po Starym Mieście i w pewnym momencie zorientowała się, że ma otwartą torebkę. Jak się okazało brakowało w niej portfela z 100 zł, pięcioma kartami bankomatowymi i legitymacją emeryta. Kobieta natychmiast skontaktowała się z bankami, ale okazało się, że ktoś już wypłacił z jej kont 8.300 zł.

Kryminalni ze śródmiejskiej komendy od tego momentu pracowali nad sprawą. Ustalenia operacyjne, jak również nagrania z kamer monitoringu doprowadziły do wytypowania podejrzanych o kradzież. Funkcjonariusze zatrzymali Annę M. (50 l.) i Sebastiana K. (31 l.).  Trafili oni do komendy przy ul. Wilczej. Anna M. miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. Jej znajomy był trzeźwy.
Oboje są dobrze znani policji. Byli wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa.

Para usłyszy zarzuty kradzieży portfela i kradzieży pieniędzy z konta. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ah/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.51 MB)

Powrót na górę strony