Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić kredyt

Data publikacji 07.08.2012

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wyłudzić 7 tysięcy kredytu. 52- latek wpadł w ręce mundurowych w banku, a jego dużo młodszy wspólnik bezpośrednio przed placówką . Teraz obaj muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwo. Za czyn ten grozi im kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali informacje, że w jednej z mokotowskich placówek 52- letni mężczyzna usiłuje uzyskać kredyt w wysokości 7 tysięcy złotych. Aby otrzymać pieniądze mieszkaniec Warszawy miał przedłożyć w oddziale banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.
Policjanci zatrzymali 52- latka w placówce jeszcze przed wypłatą gotówki. Jak się okazało mężczyzna po kredyt przybył wraz z 30- letnim wspólnikiem. To prawdopodobnie on dostarczył mu fałszywe zaświadczenie o dochodach.
52- letni Jan O. i jego młodszy wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za czyn ten grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony