Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo aresztowany za znęcanie

Data publikacji 07.08.2012

Policjanci z Karczewa zatrzymali mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz groził jej pozbawieniem życia. Małżonka była przez 61-letniego Mariana Ż. wielokrotnie bita, szarpana, wulgarnie wyzywana oraz wypędzana z domu. Otwocki sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z komisariatu w Karczewie przyjął zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że jej pijany mąż wszczyna awantury, bije ją i grozi pozbawieniem życia. Ustalił również, że zgłaszająca ze strachu przed małżonkiem uciekła do pobliskiego lasu. Policjant natychmiast wysłał tam załogę patrolową. Mundurowi zatrzymali awanturującego się 61-letniego Mariana Ż. Mężczyzna był mocno pijany i bardzo wulgarny. Trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze wszczęli postępowanie w sprawie o znęcanie się Mariana Ż. nad żoną. Ustalili, że kobieta brutalnej przemocy doznawała już od dawna. Mężczyzna, wielokrotnie ją bił i szarpał, groził pozbawieniem życia oraz wypędzał z domu. Gdy był pijany z byle powodu wszczynał awantury i wyzywał kobietę słowami wulgarnymi.

61-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Otwocki sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ds

Powrót na górę strony