Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wprowadzić w błąd urzędnika

Data publikacji 03.08.2012

Dozór trzy razy w tygodniu zastosował prokurator wobec Piotra Ż., który w żoliborskiej Delegaturze Biura podczas dokonywania formalności związanych z rejestracją samochodu przedłożył podrobione dokumenty dotyczące pojazdu marki Toyota. Kryminalni z Żoliborza zatrzymali 32–latka, a samochód zabezpieczyli. W mieszkaniu mężczyzny znaleźli kilkadziesiąt kluczyków, pieczątek diagnostów i stacji diagnostycznych.

Praca operacyjna kryminalnych z Żoliborza zaowocowała zatrzymaniem 32–letniego mężczyzny i zabezpieczeniem pojazdu marki Toyota RAV 4. Piotr Ż. w żoliborskiej Delegaturze Biura podczas dokonywania formalności związanych z rejestracją pojazdu usiłował wyłudzić poświadczenie nieprawdy od pracownika urzędu, poprzez wprowadzenie go w błąd. Polegało to na przedłożeniu podrobionych dokumentów dotyczących pojazdu. Nie udało mu się zarejestrować samochodu na fałszywych dokumentach, gdyż na mężczyznę czekali już funkcjonariusze. Kryminalni sprawdzili również, że osoba od której Piotr Ż. rzekomo kupił samochód, nie istnieje.

Ponadto policjanci ustalili, że pojazd tej samej marki, o takim samym numerze VIN został zabezpieczony przez łobeskich policjantów. Pojazd ten został skradziony w Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że na terenie Polski jest jeszcze trzeci pojazd o takim samym numerze VIN.

W mieszkaniu należącym do 32–latka kryminalni znaleźli kilkadziesiąt kluczyków samochodowych, kilkadziesiąt pieczątek diagnostów i stacji diagnostycznych.

Mężczyzna usłyszał zarzut za który grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

eb/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.47 MB)

Powrót na górę strony