Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 02.08.2012

Michał W. poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez północnopraskich policjantów z Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna w kwietniu pobił swoją ofiarę, wskutek czego mężczyzna zmarł. Michał W. po usłyszeniu zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od tego, że Ewa Sz. (37 l.) pokłóciła się ze swoim znajomym. Kobieta była bardzo zdenerwowana, więc poprosiła więc dwóch młodych mężczyzn o to, aby ci „porozmawiali z jej znajomym”. Dariusz W. (39 l.) i Michał W. (29 l.) na ogródkach działkowych przy ul. Janowieckiej tak zajęli się wyjaśnianiem, że dotkliwie pobili znajomego swojej koleżanki. Mężczyzna trafił do szpitala, wskutek pobicia zmarł.

Kryminalni szybko ustalili sprawców, którzy tak bezwzględnie potraktowali 58-latka. Najpierw zatrzymali kobietę. Ewa Sz. trafiła do policyjnej celi, a następnie dochodzeniowcy przedstawili jej zarzut podżegania do uszkodzenia ciała. Wobec kobiety został zastosowany dozór policyjny. Dariusz W. usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Mężczyzna trafił do aresztu.

Michał W. ukrywał się i w związku z tym został wydany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ list gończy za mężczyzną. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalnych, Michał W. został zatrzymany. Mężczyzna trafił w ręce Prokuratora i usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jak się okazało, zgodził się to zrobić za drobne wsparcie finansowe, które miał przeznaczyć na zakup alkoholu. Sąd wobec Michała W. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

KSP/ms
 

Powrót na górę strony