Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drewnianymi pałkami wybili szyby w domu oraz uszkodzili 4 samochody

Data publikacji 31.07.2012

Policjanci z Kobyłki zatrzymali 3 osoby, które wtargnęły na teren cudzej posesji, a następnie drewnianymi pałkami wybiły szyby okienne domu oraz uszkodziły 4 samochody zaparkowane na terenie posesji. 19-letnia Karolina G. usłyszała już zarzut dotyczący wtargnięcia na teren ogrodzonej posesji. 21-letni Darian G. i 19-letni Paweł G. usłyszeli 3 zarzuty dotyczące wtargnięcia na teren cudzej posesji, wybicia 6 szyb w budynku mieszkalnym oraz uszkodzenia drewnianymi pałkami czterech samochodów. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności, kobiecie zaś do roku pozbawienia wolności. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

O 4.00 nad ranem grupka młodych ludzi przemieszczała się ulicami Kobyłki. Wyłamując furtkę, wdarli się oni na teren prywatnej posesji. Właściciele domostwa prosili ich o opuszczenie terenu, niestety bezskutecznie. Pomiędzy młodymi ludźmi, a domownikami wywiązała się szarpanina. Intruzi wycofali się, ale nie dali za wygraną. Po krótkiej chwili powrócili jeszcze raz, tym razem uzbrojeni w drewniane pałki, których użyli do wybicia 6 szyb okiennych domu oraz uszkodzenia czterech samochodów zaparkowanych na terenie posesji. Mieszkańcy domu natychmiast poinformowali policję o zaistniałym zdarzeniu. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z Kobyłki sprawcy zajścia zostali natychmiast zatrzymani. Jak się później okazało, kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, zaś 21- latek – ponad 2 promile alkoholu.

Karolina G. usłyszała zarzut dotyczący wtargnięcia na teren ogrodzonej posesji po uprzednim wyłamaniu furtki. 21-letni Darian G. i 19-letni Paweł G. usłyszeli 3 zarzuty dotyczące wtargnięcia na teren cudzej posesji, wybicia drewnianymi pałkami 6 szyb w budynku mieszkalnym oraz uszkodzenia czterech samochodów zaparkowanych na terenie posesji. Decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

ea/wz

Powrót na górę strony