Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za próbę oszustwa metodą „na wnuczka”

Data publikacji 30.07.2012

Dzięki czujności mieszkanki Woli w ręce funkcjonariuszy z zespołu wywiadowczego wpadła Paulina J. 21-latka próbowała wyłudzić od 72-letniej kobiety 7.000 złotych. Kiedy pojawiła się, aby odebrać gotówkę została zatrzymana przez policjantów. Sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu na numer alarmowy zatelefonowała 72-letnia mieszkanka dzielnicy, która stwierdziła, że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niej pieniądze. Jak ustalili wówczas policjanci, do starszej pani zatelefonował mężczyzna, który podał się za bratanka. W trakcie rozmowy poprosił o pożyczenie 20.000 złotych. Kobieta zgodziła się ostatecznie na kwotę 7.000 złotych. W czasie rozmowy mężczyzna powiedział, że po gotówkę przyjdzie jego znajoma. Wtedy starszej kobiecie cała ta sytuacja wydała się podejrzana i o wszystkim powiadomiła policję.

Wolscy wywiadowcy zorganizowali zasadzkę. Paulina J. została zatrzymana na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kiedy próbowała odebrać gotówkę. 21-latka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzuty usiłowania oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

ea/jb
 

Powrót na górę strony