Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucali kamieniami w jadące samochody

Data publikacji 30.07.2012

Bezmyślność i głupi żart dwóch braci zakończył się dla nich zarzutami. Mężczyźni rzucali kamieniami w jadące ulicą pojazdy. Obaj byli pijani i nie potrafili wyjaśnić swojego zachowania. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 2.00 w nocy dyżurny raszyńskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w Jankach na ul. Mszczonowskiej dwóch młodych mężczyzn idących poboczem, rzuca kamieniami w jadące pojazdy. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy pasowali do rysopisu sprawców. Po wylegitymowaniu okazali się nimi dwaj bracia Kamil i Daniel K. Mężczyźni zostali zatrzymani, po tym jak pokrzywdzeni rozpoznali ich, jako sprawców. W chwili zatrzymania obaj byli pod wpływem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty: Kamil. K spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu trzech kierujących pojazdami. Natomiast Daniel K., który rzucał kamieniami w pojazdy usłyszał trzy zarzuty: spowodowania niebezpieczeństwa utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kierujących trzema pojazdami oraz ich uszkodzenia przy czym czynów tych dopuścił się w sposób chuligański. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze.

W sumie bracia K. uszkodzili cztery pojazdy.

ea/io

Powrót na górę strony