Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał 10 osób na aukcjach internetowych

Data publikacji 12.07.2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili Maksymilianowi K. 10 zarzutów za oszustwo. Mężczyzna w ciągu kilku tygodni oszukał na aukcjach internetowych 9 osób, w sumie narażając ich na strat, na łączną kwotę ponad 1 000 złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka miesięcy temu otrzymali pierwsze zawiadomienie o oszustwie na jednym z portali internetowych. Pokrzywdzony na aukcji kupił cienie do powiek znanej światowej marki, których nigdy nie otrzymał, nie otrzymał też zwrotu pieniędzy. Niemalże codziennie do komendy zaczęły napływać informacje o kolejnych oszukanych osobach. Szybko wyszło na jaw, że w ciągu kilku tygodni zostało oszukanych 9 osób. Żadna z osób nie otrzymała zamówionej rzeczy. Okazało się, że straty, na jakie naraził kupujących, wyniosły ponad 1000 złotych. Sama prowizja dla portalu aukcyjnego wyniosła 583 złote.

Mężczyzna tłumaczył się problemami z dostawcą, od którego nabywał kosmetyki na bazarku.

Sprawcy już zostało przedstawionych 10 zarzutów. Maksymilian K. odpowie za oszustwo. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb
 

Powrót na górę strony