Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli „mózg” i figurki oraz zniszczyli wystawę

Data publikacji 04.07.2012

Policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, chwilę po tym, jak zdewastowali wystawę wernisażu w galerii przy Al. Jerozolimskich. Zabrali z wystawy rzeźbę mózgu i dwie figurki – kobiety i mężczyzny. Straty właściciel oszacował na blisko 32 tys. zł. Obu mężczyznom, którzy chcieli się „tylko” zabawić zostały przedstawione zarzuty włamania do galerii, kradzieży i zniszczenia mienia. Za te czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 1.00 w nocy policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni, że w galerii mieszczącej się w budynku przy Al. Jerozolimskich doszło do dewastacji ekspozycji i kradzieży eksponatów. Świadkowie dobrze zapamiętali wygląd sprawców, jak również kierunek ich ucieczki. Jak się okazało, jeden z nich widział dwóch mężczyzn. Jeden ze sprawców niósł w rękach „mózg”, a właściwie jego rzeźbę. Policjanci zaczęli szukać chuliganów. Kilkaset metrów od galerii zauważyli dwóch opisanych mężczyzn. Mundurowi zatrzymali 23-letniego Norberta K. i 28-letniego Pawła G. Przy młodszym mężczyźnie znaleźli dwie figurki – kobiety i mężczyzny – skradzione z galerii. Jedna z nich została uszkodzona.

Funkcjonariusze w jednej z pobliskich bram znaleźli również rozbitą rzeźbę „mózgu”. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Norbert K. miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Jego kolega – prawie promil. Resztę nocy spędzili w izbie wytrzeźwień.

Jak się okazało, właściciel ekspozycji poinformował policjantów, że sprawcy weszli do galerii, zrywając kłódkę z kraty zabezpieczającej. Wystawa została zdewastowana, a zniknęły z niej wymienione wyżej i znalezione przez policjantów przedmioty.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie sprawców.

ea/ah


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.19 MB)

Powrót na górę strony