Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głupi żart zakończył się zarzutami

Data publikacji 29.06.2012

Grodziscy policjanci zatrzymali w nocy 68-latka. Mężczyzna zadzwonił do pracowników ochrony grodziskiej placówki medycznej z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Policjanci szybko wyjaśnili, że był to tylko głupi żart. Ryszard G. usłyszy teraz zarzut przekazania informacji o nieistniejącym zagrożeniu i spowodowania niepotrzebnych działań służb. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 8 lat więzienia.

Przed 22.00 do grodziskich policjantów dotarła informacja o ładunku wybuchowym, który miał znajdować się na terenie jednej z placówek medycznych. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić to zgłoszenie. Policjanci, jak zawsze w takich sytuacjach, podjęli wszelkie środki ostrożności i zabezpieczyli cały teren.

Po rozmowie z pracownikami ochrony funkcjonariusze szybko ustalili numer telefonu oraz przebieg rozmowy z osobą, która przekazywała taką wiadomość. Po północy policjanci znali już dane właściciela telefonu. Okazało się, że jest nim 68-letni pracownik placówki. Mężczyzna przyznał się, że chciał zrobić żart kolegom.

Ryszard G. został zatrzymany. Jeszcze dziś usłyszy zarzut przekazania informacji o nieistniejącym zagrożeniu i spowodowania niepotrzebnych działań służb. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 8 lat więzienia.

kz

Powrót na górę strony