Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zdążyli sprzedać na złom ukradzionej siatki ogrodzeniowej

Data publikacji 29.06.2012

Czterech mężczyzn, którzy ukradli siatkę ogrodzeniową z terenu szpitala powiatowego zatrzymali policjanci otwockiej patrolówki. Złodzieje swój łup zamierzali sprzedać w punkcie skupu złomu. Nie zdążyli. Trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Za kratkami mogą spędzić nawet 5 lat.

Patrolując laski przy ul. Batorego policjanci zauważyli czterech mężczyzn ciągnących wózek załadowany siatką ogrodzeniową. Postanowili ich wylegitymować i sprawdzić. Mundurowi ustalili, że są to mieszkańcy Otwocka. 43 – letni Adam B., 32 – letni Paweł G., 21 – letni Łukasz K. i 19 – letni Mateusz P. przyznali się, że siatkę ukradli z ogrodzenia szpitala powiatowego. Swój łup chcieli spieniężyć w jednych ze skupów złomu. Wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie otwockiej komendy.

Funkcjonariusze przy zatrzymanych znaleźli zestawy narzędzi służących do przecinania i zdejmowania ze słupków metalowej siatki. Ponadto jeden z mężczyzn miał w plecaku elektronarzędzia, które mogą pochodzić z kradzieży. Policjanci nadal sprawdzają czy złodziejski kwartet nie ma na swoim koncie więcej podobnych czynów.

Wszystkim zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już zarzuty kradzieży. Za kratkami mogą spędzić nawet 5 lat.

dn/ds

Powrót na górę strony