Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił domowników i groził, że podpali mieszkanie

Data publikacji 26.06.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad członkami rodziny. Przed zatrzymaniem sprawca przyniósł do domu kanister z benzyną i groził, że podpali mieszkanie. Po zatrzymaniu okazało się, że 62-latek jest nietrzeźwy. Sąd zadecydował o aresztowaniu agresywnego mężczyzny na trzy miesiące. Za znęcanie się fizyczne i psychiczne grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego zostali wezwani do awantury domowej, której sprawca groził domownikom pozbawieniem życia. Po otrzymaniu wezwania, policjanci natychmiast udali się do mieszkania, gdzie zastali członków rodziny awanturującego się mężczyzny. Wskazany sprawca awantury spał. Funkcjonariusze ustalili, że przed ich przybyciem mężczyzna pobił syna i synową, a ponadto trzymając w rękach kanister z benzyną, groził domownikom, że podpali mieszkanie. Po obudzeniu 62-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Policjanci zabezpieczyli też kanister z benzyną. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi 2 promile alkoholu. Agresywny mężczyzna wytrzeźwiał w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu, Andrzej K. usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobami najbliższymi oraz kierowania groźby karalnej. Prokurator, na wniosek policjantów wydziału dochodzeniowo – śledczego, skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy jako środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 62-latka na trzy miesiące.

Znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobami najbliższymi jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie gróźb karalnych do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/pp
 

Powrót na górę strony