Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spragnieni włamywacze

Data publikacji 25.06.2012

Wywiadowcy z Pragi Południe zatrzymali trzech sprawców włamania do automatu z napojami. Mężczyźni po przełamaniu zabezpieczeń automatu, dokonali kradzieży napojów. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Dziś sprawcy usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu wywiadowczego otrzymali zgłoszenie o chuliganach demolujących i włamujących się do automatu z napojami. Gdy wywiadowcy przyjechali na miejsce, okazało się że automat stojący obok kiosku jest zniszczony, a napoje, które się w nim znajdowały, leżą porozrzucane na ziemi. Funkcjonariusze rozpytali osoby, które mogły być świadkami zniszczenia automatu, ustalili rysopisy trzech sprawców i natychmiast rozpoczęli poszukiwania chuliganów.

Na terenie okolicznych bloków zauważyli trzech młodych mężczyzn z „reklamówkami”. W chwili, gdy wywiadowcy podejmowali wobec nich interwencję, dwóch z nich zaczęło uciekać. W czasie ucieczki, jeden z młodych mężczyzn schował się w zaroślach sądząc, że w ten sposób uda mu się uniknąć zatrzymania. Po zatrzymaniu w torbach foliowych, które mężczyźni mieli ze sobą, policjanci znaleźli skradzione z automatu napoje. Torby z napojami zostały zabezpieczone, a sprawcy zostali przewiezieni do komendy. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że wszyscy są nietrzeźwi.

Dziś policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przedstawią 24, 26 i 27-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/pp

Powrót na górę strony