Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 25.06.2012

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali 62-letniego obywatela Niemiec. Podczas przeszukania w miejscu jego pobytu funkcjonariusze znaleźli broń i amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. Mężczyzna usłyszał zarzut. Decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym. Czyn ten zagrodzony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Kiedy do policjantów z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców może posiadać broń bez zezwolenia, natychmiast funkcjonariusze pojechali na miejsce. W mieszkaniu zastali 62-letniego mężczyznę. Po legitymowaniu okazało się, że jest obywatelem Niemiec. Policjanci przystąpili do przeszukania. Już po krótkim czasie odnaleźli pistolet Beretta i około 40 szt. amunicji. Mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich posiadanie. Zabezpieczona broń i amunicja została przekazana do laboratorium, gdzie biegli stwierdzą, czy nie było  użyta do popełnienia przestępstw.

Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnie posiadanej broni i amunicji. Decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

kz/hkk

Powrót na górę strony