Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradziła go zraniona ręka

Data publikacji 25.06.2012

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii bardzo szybko ustalili kim jest sprawca włamania do sklepu medycznego. 22-letni Wojciech D. wybił szybę w drzwiach wejściowych, a potem ukradł z szuflady 1000 złotych. Nie przewidział, że skaleczy sobie rękę i zostawi ślady na miejscu włamania. Teraz będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatni weekend policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do sklepu medycznego. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą. Przeprowadzili rozpoznanie na terenie obiektu, dotarli do osób, które mogły wiedzieć cokolwiek na temat  zdarzenia.

Podczas wykonywanych czynności policjanci szczególną uwagę zwrócili na informację dotyczącą mężczyzny, który w czasie przestępstwa spacerował w towarzystwie kobiety w rejonie sklepu medycznego. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady krwi, co pozwoliło zawęzić grono osób podejrzewanych o włamanie.

Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariusze zatrzymali Wojciecha D. Mężczyzna miał skaleczoną rękę, ale nie potrafił wytłumaczyć, w jakich okolicznościach zdarzył się mu ten wypadek. Wyjaśnili to funkcjonariusze. Okazało się, że 22-latek podczas wybijania szyby zranił sobie rękę.

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kz/hkk

Powrót na górę strony