Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież

Data publikacji 25.06.2012

Policjanci z komisariatu w Czosnowie zatrzymali 47-letniego Kazimierza D., który jest podejrzany o kradzież portfela z dokumentami, znieważenie funkcjonariusza oraz zmuszanie siłą policjanta do zaniechania czynności służbowych. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Czosnowa zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że został skradziony mu portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzony w rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że prawdopodobnie miało to miejsce w jednym ze sklepów znajdujących się w gminie Czosnów. Natychmiast policjanci pojechali pod wskazany adres. W trakcie czynności, po obejrzeniu monitoringu w sklepie ustalili, że kradzieży mógł dokonać Kazimierz D. Kiedy policjanci pojechali do mężczyzny w celu wyjaśnienia sprawy, ten zaczął się z nimi szarpać, chcąc aby funkcjonariusze odstąpili od jakichkolwiek czynności.

Policjanci przeszukali jego pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W wyniku szczegółowej penetracji odnaleziono przedmioty, które mogły pochodzić z przestępstwa. Mężczyzna  został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 47-latek usłyszał trzy zarzuty: kradzieży dokumentów, znieważenia policjanta oraz stosowania przemocy wobec funkcjonariusza w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowych. Prokurator zastosował wobec Kazimierza D. policyjny dozór.

kz/sk

Powrót na górę strony