Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedzielny „Trzeźwy Poranek” na ulicach Warszawy

Data publikacji 24.06.2012

Dzisiaj rano policjanci z warszawskiej drogówki prowadzili na ulicach stolicy działania w ramach akcji „Trzeźwy Poranek”. Kilkudziesięciu policjantów wyposażonych w testery i alkosensory pojawiło się w różnych punktach miasta. Efekt tych działań to przebadanych 1400 kierowców. „Wpadki” zaliczyło 12 kierowców, którzy mieli od 0,3 promila do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy odpowiedza teraz za jazdę po spożyciu alkoholu i kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Mogą stracić prawa jazdy, a do tego zapłacić wysokie grzywny.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolejny raz zorganizowali kompleksowe działania ukierunkowane na nietrzeźwych kierowców. Od godziny 6:30 do 9:00 policjanci prowadzili badania w następujących miejscach stolicy: Most Gdański, Most Poniatowskiego, Dźwigowa, Parowcowa, Prymasa Tysiąclecia, Powązkowska, Płochocińska, Modlińska, Bronisława Czecha, Kajki.

Policjantom udało się sprawdzić stan trzeźwości u 1400 kierowców. Wśród licznej rzeszy kierujących byli tacy, którzy jechali „po kielichu”. U 12 kierowców stwierdzono od 0,3 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Ujawnieni kierowcy odpowiedzą teraz za popełnione wykroczenia, w przypadku stanu po spożyciu alkoholu, od 0,2 do 0,5 oraz za przestępstwa drogowe ci, u których alkomat pokazał wynik powyżej 0,5 promila. Zgodnie z obowiązującym prawem, grożą im sądowe zakazy, czasowe utraty uprawnień, kary grzywny, aresztu, a nawet pozbawienia wolności do roku czasu. Policjanci już zapowiadają kolejne  takie akcje.

dn

  

Powrót na górę strony