Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 23.06.2012

Południowoprascy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju z użyciem noża. Policjanci ustalili, że Artur G. ma na swoim koncie jeszcze jeden nieudany rozbój. Obydwa zdarzenia miały miejsce tego samego dnia. Po zatrzymaniu okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę oraz że jest objęty policyjnym dozorem w sprawie, w której występuje jako podejrzany o rozbój. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Policjanci z komendy przy Grenadierów przyjęli zawiadomienie o usiłowaniu dokonania rozboju na młodym mężczyźnie idącym do szkoły. Z treści zawiadomienia wynikało, że sprawca grożąc nożem młodemu chłopakowi zażądał od niego, by ten oddał mu telefon komórkowy. Gdy mężczyzna powiedział napastnikowi, że nie ma telefonu, ten zrezygnował i pozwolił mu odejść. Młody mężczyzna będąc w szoku udał się do szkoły, gdzie poinformował dyrektora o zdarzeniu jakie miało miejsce, gdy szedł na lekcje. Dyrektor szkoły natychmiast powiadomił o tym co się stało policję. Posiadając rysopis sprawcy, policjanci rozpoczęli poszukiwania. W miedzyczasie okazało się, że kilka minut po opisywanym zdarzeniu, prawdopodobnie ten sam mężczyzna dokonał przy użyciu noża rozboju na innym uczniu. W tym przypadku pokrzywdzony obawiając się o swoje życie, oddał swój telefon komórkowy. Napastnik zażądał też od młodego chłopaka pieniędzy. Zanim uciekł z miejsca zdarzenia, zagroził poszkodowanemu, że jeżeli będzie wzywał pomocy, to wróci i wbije mu nóż. Tego dnia sprawcy nie udało się zatrzymać.

Policjanci połączyli te dwie sprawy i natychmiast zajęli się jej rozwiązaniem. Kryminalni analizując nagrania z kamer monitoringu, na jednym z nich dostrzegli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Jakość nagrania była jednak dość słaba i na jej podstawie nie można było zidentyfikować twarzy mężczyzny. Nie uchroniło go to jednak przed ustaleniem jego tożsamości. W wyniku intensywnych czynności operacyjnych, policjanci wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o rozbój. Okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę. Zatrzymany objęty jest też policyjnym dozorem w sprawie, w której podejrzany jest o dokonanie rozboju. Był rownież karany za rozbój kilka lat temu.

Artur G. od funkcjonariuszy wydziału – dochodzeniowo śledczego usłyszał zarzut usiłowania i dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Prokurator na wniosek policjantów, wystąpił do sądu  o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania jako środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował na trzy miesiące sprawcę rozboju.

Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony