Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważyli policjantów przeprowadzających kontrolę

Data publikacji 20.06.2012

Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali Jana B. i Piotra S. Mężczyźni trafili do policyjnej celi ponieważ podczas kontroli drogowej, która ich nie dotyczyła, zaczęli wyzywać interweniujących funkcjonariuszy. Agresywni mężczyźni mieli we krwi ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi im kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Ford. W tym czasie z pobliskiego baru wyszło dwóch mężczyzn, którym nie spodobało się to, że mundurowi przeprowadzają kontrolę. Zaczęli bez powodu wyzywać funkcjonariuszy. Pod adresem mundurowych padały wulgaryzmy. Policjanci kilka razy wzywali mężczyzna do zachowania zgodnego z prawem, jednak ich agresja narastała z każdą chwilą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Jana B. i Piotra S. poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u obu kolegów ponad 2 promile, w związku z tym zostali oni przewiezieni do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu mężczyźni trafili do policjantów z dochodzeniówki, którzy przedstawili im zarzuty za znieważenie funkcjonariuszy pełniących obowiązki służbowe. Grozi im kara do roku pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony