Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy areszty za rozbój

Data publikacji 15.06.2012

Wolscy mundurowi zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy pobili dwóch przechodniów, a następnie zabrali swoim ofiarom portfel z dokumentami i złoty łańcuszek. Kamil M., Mateusz M., oraz Marek W., zostali zatrzymani przez policjantów chwilę po dokonaniu przestępstwa. Na wniosek prokuratora wobec dwóch 19-latków i 17-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Chłodnej w Warszawie. Dwóch przechodniów zaatakowanych zostało przez młodych mężczyzn. Napastnicy pobili swoje ofiary, a następnie zabrali im portfel z dokumentami oraz złoty łańcuszek, po czym wszyscy trzej uciekli.

W wyniku natychmiastowych działań podjętych przez policjantów, napastnicy zostali zatrzymani już chwilę po przestępstwie. Podczas badania na zawartość alkoholu, okazało się, że wszyscy byli nietrzeźwi. Każdy z mężczyzn miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci Kamilowi M, Mateuszowi M, oraz Markowi W. przedstawili zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora wobec zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności  nawet do 12 lat.

mp/KRP W-wa IV

Powrót na górę strony