Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali dziecko

Data publikacji 07.06.2012

Wczoraj wieczorem pasażerowie lotniska Chopina byli świadkami niecodziennego zdarzenia. Policjanci pełniący tam służbę, zauważyli wzywająca pomocy kobietę, której zasłabło dziecko. Funkcjonariusze otoczyli opieką dziecko i zapewnili wsparcie matce do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Policjanci patrolujący wczoraj wieczorem halę odlotów warszawskiego lotniska, zauważyli wybiegającą z terminala i wzywającą pomocy kobietę. Na rękach trzymała ona małe dziecko, którego wygląd wskazywał na to, że potrzebuje nagłej pomocy. Reakcja policjantów była natychmiastowa.

Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej niespełna 2-letniemu chłopcu. Policjanci sprawdzili drożność dróg oddechowych i tętno, a także ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Jednocześnie o zdarzeniu mundurowi powiadomili oficera dyżurnego komisariatu lotniczego, który  wezwał  lotniskową służbę medyczną.

Do czasu przybycia ratowników medycznych, mundurowi cały czas byli przy dziecku, otaczając chłopca i matkę troskliwą opieką. Chłopca przetransportowano do jednego z warszawskich szpitali. Na szczęście jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża. 

js


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.11 MB)

Powrót na górę strony