Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latka odpowie za rozbój

Data publikacji 29.05.2012

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 19-letnią Beatę L., która odpowie za napad na młodego mężczyznę. Dziewczyna umówiła się z przyszłą ofiarą na moście Świętokrzyskim i przyszła w towarzystwie 5 kolegów. Ci pobili chłopaka i zabrali dokumenty i telefon. Policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie 19-latki. Za rozbój grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu Beata L. umówiła się z znajomym chłopakiem na moście Świętokrzyskim. Dziewczyna jednak przyszła w towarzystwie 5 kolegów. Ci, po krótkiej wymianie zdań zaczęli bić chłopaka, po czym kazali mu oddać „fanty”. Kiedy chłopak powiedział, że nie ma nic przy sobie, sprawcy „przeszukali” go i zabrali telefon komórkowy i dokumenty. Po zdarzeniu pobity mężczyzna trafił do szpitala, a jego matka zgłosiła się do komendy przy Wilczej.

Policjanci zaczęli pracować nad sprawą. Ustalili, że „znajomą” pokrzywdzonego jest 19-letnia Beata L. Funkcjonariusze wczoraj po południu pojechali do mieszkania 19-latki na Pragę Północ. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy przy Wilczej. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli dokumenty pokrzywdzonego.

Beata L. usłyszy dzisiaj zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskować będą również o tymczasowe aresztowanie prowodyrki napadu. Kobieta jest dobrze znana śródmiejskim policjantom. Tylko w tym roku była dwukrotnie zatrzymywana za próby wtargnięcia na stadion. Kwestią czasu jest zatrzymanie mężczyzn uczestniczących w napadzie.
ah.to

Powrót na górę strony