Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwo

Data publikacji 28.05.2012

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy na Mokotowie zatrzymali 56-latkę podejrzaną o wyłudzenie pożyczki ratalnej na zakup sprzętu elektronicznego. Kobieta, podpisując umowę kredytową, posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Kobieta w jednym ze sklepów na terenie Wilanowa zakupiła na raty telewizor i inny sprzęt elektroniczny. Kolejne podobne zakupy zrobiła w placówce na terenie Targówka. Kiedy okazało się, że 56-latka, podpisując umowę kredytową, posłużyła się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i nie ma zamiaru spłacać pożyczki o sprawie zostali powiadomieni policjanci.

Kiedy informacja o tym przestępstwie dotarła do funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą, policjanci zatrzymali kobietę w miejscu zamieszkania. Szybko wyszło na jaw, że Barbara K. nigdy nie pracowała w firmie widniejącej na zaświadczeniu. Kobieta usłyszała już zarzut za popełnione przestępstwo, do którego się przyznała. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony