Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował podrobione perfumy i maszynki do golenia

Data publikacji 28.05.2012

Podrobione perfumy oraz maszynki do golenia posiadające oznaczenia znanych światowych marek ujawnili funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. 30-letni obywatel Rumunii handlował trefnym towarem na miejskim targowisku w Wołominie. Mężczyzna oferował swój towar do sprzedaży po znacznie niższych cenach niż w rzeczywistości był oferowany w firmowych sklepach. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna z ustawy o prawie własności przemysłowej.

Policjanci wołomińskiej komendy walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą przeprowadzili w Wołominie działania związane z handlem podrobionymi towarami. Informacja, jaką uzyskali funkcjonariusze wskazywała, że mężczyzna narodowości rumuńskiej oferował do sprzedaży perfumy, wody toaletowe i maszynki do golenia posiadające oznaczenia znanych światowych marek. Towar ten miał być podrobiony.

Policjanci w rejonie ulicy Słowackiego zauważyli osobę, która na plastikowej skrzynce miała wyłożone opakowania z perfumami. Kontrola towaru oraz bagażu, jaki podsiadał przy sobie mężczyzna wykazała, że są to kartoniki z perfumami i maszynki do golenia z podrobionymi znakami towarowymi różnych znanych firm.

30-letni obywatel Rumunii trafił do wołomińskiej komendy, towar do policyjnego depozytu. Teraz zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Powrót na górę strony