Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali hondę i zatrzymali sprawców jej kradzieży

Data publikacji 25.05.2012

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali sprawców kradzieży hondy civic. Policjanci odzyskali także skradziony samochód oraz sprzęt turystyczny, który się w nim znajdował. 25-latek oraz jego 20-letni wspólnik usłyszeli wczoraj zarzuty. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży hondy civic doszło w miniony weekend. Właściciel samochodu zaparkował go w rejonie ulicy Gandhiego. W samochodzie znajdował się sprzęt turystyczny: dwa namioty, śpiwór i karimaty. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 21 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość samochodową z wydziału kryminalnego. Praca operacyjna policjantów pozwoliła im na wytypowanie osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Kryminalni ustalili także, że skradziony pojazd znajduje się na terenie Raszyna. W wyniku podjętych działań do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby. Szybko okazało się, że kradzieży hondy dokonał 25-latek oraz jego 20-letni wspólnik.

Policjanci odzyskali także sprzęt turystyczny, który znajdował się w samochodzie. Wczoraj funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo- śledczego przedstawili mężczyznom zarzuty za popełnione przestępstwo, do którego się przyznali. 25-latek był już karany za podobny czyn.

ea/mb

Powrót na górę strony