Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na dostawcę pizzy

Data publikacji 24.05.2012

Wolscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Przemysław L. i Bartłomiej Z. grożąc pobiciem zażądali wydania pieniędzy, telefonu komórkowego i zamówionego posiłku od dostawcy pizzy. Wartość strat to blisko 300 zł. Teraz za to przestępstwo mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

W połowie stycznia dostawca miał dostarczyć pizzę na ul. Ogrodową. W chwili, gdy wchodził do klatki schodowej został zaczepionych przez dwóch mężczyzn, którzy grożąc pobiciem, zażądali wydania pieniędzy, telefonu komórkowego oraz zamówionego jedzenia. Mężczyzna nie wahając się ani chwili wykonał żądania mężczyzn. Napastnicy uciekli, a pokrzywdzony natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję.

Zatrzymanie sprawców było kwestią czasu. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Wielotygodniowe sprawdzenia i analizy zebranych informacji powaliły dotrzeć do 23-letniego Przemysława L. 25-letniego Bartłomieja Z.

W prokuraturze obaj usłyszeli zarzuty rozboju, wczoraj wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.
 

ea/jb
 

Powrót na górę strony