Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał pod bankomatami

Data publikacji 23.05.2012

Policjanci z Mokotowa zatrzymali sprawcę kradzieży. Kamil K. okradał głównie starsze osoby, które pobierały pieniądze z bankomatu. 20-latek wyrywał im gotówkę i uciekał. Funkcjonariusze przedstawili mu trzy zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Apelujemy o zachowanie czujności i ostrożności podczas wypłat z bankomatu.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że mężczyzna na swoje ofiary wybierał głównie starsze osoby. Wchodził za nimi do pomieszczeń z bankomatami i tam obserwował. Kiedy nadarzyła się okazja, chwilę po wypłacie gotówki, zabierał ją i uciekał. Do pierwszej kradzieży doszło 7 maja. Jego ofiarą był 87-letni mężczyzna, któremu ukradł 1.000 złotych. Tego samego dnia próbował jeszcze okraść kobietę, która pobrała 500 złotych. Tydzień później, w ten sam sposób zabrał starszemu mężczyźnie jeszcze 500 złotych.

Kilka dni potrzebowali funkcjonariusze , aby sprawca tych kradzieży trafił do policyjnego aresztu. 20-letni Kamil K. był już notowany za inne przestępstwa, między innymi rozboje. Wczoraj usłyszał trzy zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

ea/mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.5 MB)

Powrót na górę strony