Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przerwali „działalność” fałszywego przedsiębiorcy

Data publikacji 23.05.2012

Pod adresem obcej osoby zarejestrował firmę i wyłudził w jednym z płockich banków kredyt. Policjanci z otwockiego referatu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że „fałszywym przedsiębiorcą” jest 37- letni mieszkaniec Otwocka, który w przeszłości związany był z przestępczością samochodową.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Otwocku, zwrócili uwagę na pewnego 37-letniego mieszkańca miasta, który w przeszłości był zatrzymany za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej kradzieży samochodów.

Funkcjonariusze z referatu, przyglądając się obecnej „działalności” 37- latka zwrócili uwagę na zarejestrowaną przez niego firmę. Mundurowi podejrzewali, że prowadzona przez niego działalność może być niezgodna z prawem. Ich przypuszczenia okazały się jak najbardziej trafne.

Po dokładnej analizie dokumentów związanych z rzekomym prowadzeniem firmy wynikało, że mężczyzna zarejestrował firmę pod warszawskim adresem pewnej posesji, z którą 37-latek nie miał nic wspólnego.

Ponadto mundurowi dotarli do jednego z banków w Płocku, gdzie „fałszywy przedsiębiorca” uzyskał 40 tysięczny kredyt, posługując się przy tym fałszywymi dokumentami zarówno o prowadzonej działalności gospodarczej, jak i o nadaniu numeru identyfikacyjnego REGON oraz NIP.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają przedstawienia zarzutów związanych z tą sprawą innym osobom.

ea/js
 

Powrót na górę strony