Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za rozbój

Data publikacji 17.05.2012

Na dwa miesiące do aresztu trafili Dawid P. (l. 21), Daniel L. (l. 23) i Andrzej L. (l. 33), którym śledczy zarzucają kradzież i pobicie mieszkańca powiatu wołomińskiego. Policjanci z Mińska Mazowieckiego odzyskali skradziony mężczyźnie telefon komórkowy. Teraz całej trójce grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o rozboju, który miał miejsce w rejonie stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim. Z ich ustaleń wynikało, że mieszkaniec Wołomina poznał trzech mężczyzn, z którymi jak się później okazało wspólnie spożywał alkohol. Mężczyźni pobili i okradli go, zabierając mu buty, biżuterię oraz telefon komórkowy. Następnie uciekli.

W pościg za sprawcami ruszyli policjanci z prewencji. Zatrzymali trzech odpowiadających opisom mężczyzn w okolicy ulicy Langiewicza. Dawid P. (l. 21), Daniel L. (l. 23) i Andrzej L. (l. 33) trafili do policyjnych cel. U jednego z nich znaleziono telefon komórkowy, wcześniej skradziony mężczyźnie przy stacji.

Zatrzymani zostali przesłuchani, a następnie wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia rozboju. Na wniosek Prokuratury i Policji, Sąd zastosował wobec podejrzanych, środki zapobiegawcze, w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za rozbój grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.
dn/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.51 MB)

Powrót na górę strony