Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył 3 600 biletów za ponad 23 000 złotych

Data publikacji 10.05.2012

Ponad 3 600 biletów na kwotę 23 000 złotych w ciągu trzech tygodni wyniósł z kiosku 21-letni Kamil D. Mężczyzna sprzedawał bilety przypadkowym osobom za połowę ceny. Sprawca został zatrzymany przez kryminalnych z Bielan. Dochodzeniowcy już przedstawili mężczyźnie zarzut przywłaszczenia biletów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy w kiosku przy ulicy Marymonckiej pracował Kamil D. Pod koniec marca została przeprowadzona inwentaryzacja, wówczas okazało się, że brakuje kilkuset biletów. Kilka dni później brakowało już ponad 3 600 biletów. Właściciel kiosku zaczął mieć podejrzenia, który ze sprzedawców może go okradać. Gdy był już pewny, że bilety przywłaszczył Kamil. D. zgłosił sprawę policji.

Kilkanaście dni policjantom z wydziału kryminalnego zajęło ustalenie, gdzie obecnie przebywa 21-latek. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu konkubiny. Kamil D. przyznał się, że od pewnego czasu wynosił bilety i sprzedawał je przypadkowym osobom za połowę ceny. Pieniądze przeznaczał na utrzymanie konkubiny i dzieci. W sumie przywłaszczył z kiosku 3626 biletów, na łączną kwotę ponad 23 000 złotych.

Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzut przywłaszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze. 21-latek był już karany za kradzież z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
eb/rm

Powrót na górę strony