Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczestnik kursu prawa jazdy jeździł pijany

Data publikacji 07.05.2012

19-letni Krystian P. kierując hondą, zakończył swoją jazdę przy ulicy Doryckiej. Nietrzeźwy kierowca jeździł po trawnikach, placu zabaw, pod prąd, aż spowodował kolizję. Młody mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, gdyż właśnie jest uczestnikiem kursu prawa jazdy. W najbliższym czasie, zamiast uprawnień, dostanie zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tuż po 15:00 policjanci z Bielan otrzymali informację o niebezpiecznym zachowaniu na drodze kierowcy hondy. Chwilę później mężczyzna spowodował kolizję. Mundurowi, na ulicy Doryckiej zatrzymali Krystiana P. W pobliżu stały dwa uszkodzone pojazdy. Szybko wyszło na jaw, że kierowca hondy jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Świadkowie zeznali, że mężczyzna jeździł po trawnikach, placu zabaw, spowodował w końcu kolizję, a potem próbował odjechać „pod prąd”.

19-latek trafił do izby wytrzeźwień. Policjanci ustalili, że Krystian P. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Obecnie jest w trakcie kursu prawa jazdy. Młody mężczyzna z pewnością w najbliższym czasie nie otrzyma upragnionego dokumentu, otrzyma za to zarzuty od bielańskich dochodzeniowców za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za wykroczenia, które popełnił.

kz/eb

Powrót na górę strony