Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biżuterię za 3 000 zł sprzedała za 100 zł

Data publikacji 30.04.2012

Łańcuszek z dwoma zawieszkami, obrączkę i kolczyki zabrała z mieszkania dziadka 16- letnia Karolina. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 3 000 złotych. Nastolatka sprzedała biżuterię w lombardzie za kwotę 100 złotych. Dziewczyna został zatrzymana przez bielańskich policjantów. Teraz o jej dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.

16-letnia Karolina nie utrzymywała zbyt bliskiego kontaktu z dziadkiem, jednak kilkanaście dni temu postanowiła go odwiedzić. Pretekstem miało być pudełeczko na biżuterię, które miała dostać od żony dziadka. Kobieta przy nastolatce wyjęła z pudełeczka biżuterię i położyła ją na regale, a pudełeczko dała jej w prezencie. Jeszcze przez dwie godziny dziewczyna była w domu dziadków, a potem wyszła. Jak się okazało dwa dni później, wychodząc wzięła ze sobą część złotej biżuterii.

Karolina zabrała łańcuszek z dwoma zawieszkami, obrączkę i kolczyki. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 3 000 złotych. Nastolatka sprzedała biżuterię w lombardzie za 100 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii. Kilka dni po otrzymani zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali 16-latkę. Wnuczka przyznała się do kradzieży. Otrzymane ze sprzedaży biżuterii pieniądze wydała na swoje potrzeby. Teraz o jej dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.

eb.to

Powrót na górę strony