Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie minionego weekendu

Data publikacji 30.04.2012

Stołeczni policjanci największe natężenie ruchu odnotowali w piątkowe popołudnie i sobotnie przedpołudnie. Dzięki temu, że nie wszyscy kierowcy w drogę ruszyli od razu po pracy, jezdnie były przejezdne. Niestety nie obyło się bez tragicznych wypadków, w których zginęło 5 osób, a 32 zostały ranne. Przed nami majówka, zwracamy się z apelem do kierujących i pieszych o rozsądne i bezpieczne zachowanie się na drodze.

Kierowcy, którzy posłuchali apeli o przełożenie czasu wyjazdu z miasta i w drogę ruszyli późnym wieczorem lub w sobotę, nie napotkali już większych przeszkód. Największe utrudnienia były związane z pracami remontowymi lub kolizjami, których odnotowaliśmy w Warszawie podczas ostatnich trzech dni 272.

Podczas minionego weekendu policjanci garnizonu stołecznego, w ramach akcji "Bezpieczny weekend" ujawnili 53 nietrzeźwych kierowców. Na warszawskich drogach oraz okolicznych powiatach doszło do 25 wypadków, w których zginęło pięć osób, a rannych zostało 32. W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze interweniowali 5 651 razy, a 200 osób zostało zatrzymanych.

Apelujemy o odpowiedzialną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.
ij

Powrót na górę strony