Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 2,5 promila opiekowała się trzylatką

Data publikacji 30.04.2012

Policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali 49-letnią opiekunkę. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu zgubiła swoją podopieczną, 3-letnią Justynkę. Dzieckiem zaopiekowała się przypadkowa kobieta, którą zaniepokoił widok samotnie spacerującej dziewczynki. Takie zachowanie naraziło 3-latkę na niebezpieczeństwo utarty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci z Bielan i strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która zgubiła dziecko w okolicach ulicy Reymonta. Mundurowi niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia udali się pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że to 49-letnia Bożena S. miała opiekować się 3-letnią dziewczynką. Kobieta wyszła z dzieckiem na spacer, wcześniej jednak spożywała alkohol. W okolicach ulicy Reymonta zgubiła dziecko. Samotnie spacerująca dziewczynkę znalazła kobieta, która od razu powiadomiła policję.

Mundurowi zatrzymali Bożenę S. Kobieta miał we krwi 2,5 promila alkoholu. 49-latka trafiła do izby wytrzeźwień. Gdy już doszła do siebie dochodzeniowcy z Bielan przedstawili jej zarzut za narażenie małoletniej na niebezpieczeństwo utarty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Opiekunce grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

eb/ij

Powrót na górę strony