Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ipod i telefon odzyskane, sprawcy zatrzymani

Data publikacji 27.04.2012

Zaledwie kilka minut zajęło śródmiejskim policjantom zatrzymanie sprawców rozboju. Dwaj mężczyźni zaatakowali dwóch innych i grożąc pobiciem, ukradli ipoda i telefon komórkowy. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Ubiegłej nocy policjanci zostali poinformowani, że w Parku Krasińskich doszło do rozboju. Łupem sprawców padły tylko dwa przedmioty ipod i telefon komórkowy. Mundurowi zaczęli szukać sprawców po podanym przez pokrzywdzonych rysopisie. Po kilku minutach u zbiegu Andersa i Świętojerskiej zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze podchodzili do nich, obaj zaczęli się nerwowo rozglądać. Podczas legitymowania 21-latka policjanci znaleźli u niego skradziony telefon komórkowy. Ipod leżał pod nogami 33-letniego mężczyzny.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Wilczej. 21-latek resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień – mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzeni opowiedzieli, jak doszło do napaści. Okazało się, że sprawcy wsiedli razem z nimi do nocnego autobusu na dworcu Centralnym. Kiedy przyszłe ofiary wysiadły na Pl. Krasińskich, obaj mężczyźni podążyli z nimi. Przy katedrze na ul. Długiej podeszli do pokrzywdzonych i zażądali telefonów komórkowych pod groźbą pobicia. Kiedy dostali przedmioty uciekli w stronę parku.

Dzisiaj obaj mężczyźni usłyszą zarzuty rozboju.

ea/ah

Powrót na górę strony