Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za naruszenie miru domowego

Data publikacji 25.04.2012

Zarzuty wdarcia się na cudzą posesję usłyszały 2 osoby zatrzymane przez grodziskich policjantów. 32-latek i 15-latka brali udział w libacji alkoholowej, w czasie której wjechali samochodem na posesję mężczyzny próbującego ich uciszyć. Krzysztofowi S. za ten czyn grozi nawet rok pozbawienia wolności. Sprawą nieletniej Emilii M. zajmie się sąd rodzinny.

Po 20.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do Międzyborowa. Na miejscu szybko ustalili, że chwilę wcześniej grupa osób urządziła sobie libację alkoholową w pobliżu posesji zgłaszających. Gdy właściciel terenu zwrócił im uwagę, kilka osób weszło na jego posesję, zdjęli bramę i wjechali samochodem na podwórko. Napastnicy nie chcieli opuścić posesji mimo poleceń właścicieli, a dodatkowo próbowali zastraszyć ich, jadąc autem za jednym z mężczyzn.

Policjanci natychmiast zaczęli poszukiwania sprawców. Gdy tylko ustalili miejsce przebywania całej grupy, pojechali pod ten adres. Na miejscu zatrzymali 8 osób. Po przesłuchaniach pokrzywdzonych i świadków zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kierowcą samochodu był 32-latek, a w bezprawnym zachowaniu aktywny udział brała także 15-latka. Krzysztof S. i Emilia M. usłyszeli już zarzuty wdarcia się na cudzą posesję. Ten czyn zagrożony jest karą nawet roku pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają jeszcze czy mężczyzna wsiadł trzeźwy za kierownicę. Sprawa nieletniej trafi wkrótce do sądu rodzinnego.

ea/kz

Powrót na górę strony